Asset Publisher Asset Publisher

Sadzenie lasu z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę

Mamy naszą piękną wiosnę w rozkwicie ale dla leśników to okres wzmożonych prac, rusza wiele zadań w tym sadzenie lasu. W dniu 19.04.2018 r. dzieci i młodzież z Zespołu Szkół im. Juliusza Verne’a w Kielcach wzięli udział w założeniu uprawy okolicznościowej w Roku Jubileuszowym 100-lecia odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej ustanowionym przez Sejm RP.
W wydarzeniu udział wzięło 94 uczniów od klas pierwszych do gimnazjalnych, wszyscy chętnie i aktywnie brali udział w sadzeniu drzew. Akcja organizowana przez Nadleśnictwo Kielce zawierała w sobie również edukację przyrodniczo-leśną. Uczestnicy podzielili się na dwie grupy i czasie, gdy jedna sadziła pamiątkowe dęby, druga miała żywą lekcje biologii w rezerwacie „Sufraganiec”. Uczniowie mogli „dotknąć wiedzy książkowej” przekonując się tym samym, że to czego się uczą ma swoje zastosowanie. Na koniec Nadleśnictwo Kielce przygotowało ognisko przy którym wszyscy świetnie spędzili czas. Lasy Państwowe kładą duży nacisk na edukację przyrodniczo-leśną, ponieważ tylko świadome społeczeństwo potrafi prawdziwe szanować dziedzictwo swojego kraju. Dęby to piękne i długowieczne drzewa, te które zostały posadzone przez uczniów w Nadleśnictwie Kielce mają jeszcze jedno szczególne zadanie - przypominać 100 lat naszej niepodległości, gdy nas już zabraknie.

Dęby, które posadziły dzieci i młodzież z Zespołu Szkół im. Juliusza Verne’a w Kielcach będą przez długie lata prawdziwymi świadkami historii i upamiętnią 100 lat Niepodległości naszej Ojczyzny.

 

Opracował:

Damian Mazur