Lista aktualności Lista aktualności

„Spotkanie wigilijne LKP Puszcza Świętokrzyska”

13 grudnia w siedzibie Nadleśnictwa Kielce odbyło się spotkanie wigilijne kierownictwa RDLP w Radomiu i nadleśniczych nadleśnictw wchodzących w skład LKP „Puszcza Świętokrzyska” z przedstawicielami władz oraz instytucji współpracujących z leśnikami.

W uroczystym spotkaniu udział wziął Andrzej Bętkowski, wicewojewoda świętokrzyski, przedstawiciele samorządu województwa świętokrzyskiego, władz miasta Kielce oraz służb mundurowych, a także instytucji i organizacji współpracujących z nadleśnictwami tworzącym Leśny Kompleks Promocyjny „Puszcza Świętokrzyska”. Ze strony leśników obecni byli Piotr Kacprzak i Marek Szary – zastępcy dyrektora RDLP w Radomiu oraz nadleśniczowie nadleśnictw z terenu Puszczy Świętokrzyskiej: Daleszyce, Kielce, Łagów, Skarżysko, Suchedniów i Zagnańsk.

Swoją obecnością wydarzenie uświetnił JE ks. biskup Jan Piotrowski, który wraz z duszpasterzem świętokrzyskich leśników ks. prał. Franciszkiem Berakiem udzielili błogosławieństwa wszystkim zgromadzonym.

Główną częścią spotkania było dzielenie się opłatkiem – symbolem zgody, miłości i pojednania. Przy wigilijnym stole była także okazja, by podyskutować o minionym czasie, wspólnych działaniach i o nadziejach związanych z nadchodzącym Nowym Rokiem. Na spotkaniu wspominano też rocznicę wydarzeń 13 grudnia 1981 r., kiedy to w Polsce wprowadzono stan wojenny, a w intencji ofiar odmówiono modlitwę. Życzenia uczestnikom spotkania wigilijnego złożyli: ks. bp. Jan Piotrowski, wicewojewoda Andrzej Bętkowski i zastępca dyrektora RDLP w Radomiu Marek Szary.